Logo

Özak Tekstil’in Yeni Hilesi İsim Değişikliği

by admin

İMAJINIZI BÖYLE DÜZELTEMEZ SİNİZ!

Özak patronu, Hak ihlalleri ve işçi düşmanlığıyla lekelenen Özak Tekstil adından kurtulmak ve markaları kandırıp yeniden sipariş alabilmek için yeni bir hileye başvuruyor.

Zara, Levi’s gibi büyük markalara üretim yaptığı bilinen Özak Tekstil, direniş boyunca markaların ve uluslararası denetim mekanizmalarının yaptığı çağrılara yanıt vermemiş ve işçileri işe geri almamıştı. Gelinen son süreçte markaların üretimi durduğunun ve Özak Tekstil ile ilişkilerini gözden geçireceklerinin bilgisi verilmişti.

Bugün ise fabrika Kübrateks’e devir işlemi gerçekleştirdiğini açıkladı.

Kübrateks zaten Ozak holdinge aitti. şimdi Özak fabrikalarını yine kendine ait olan Kübrateks’e devrediyor. Sahipler aynı sadece isim değiştiriyorlar. Özak Tekstil fabrikaya astığı duyuruda Kübrateks’e devir işlemi gerçekleştirildiğini açıkladı.

Özak Tekstil yönetimini uyarıyoruz!
Hak ihlallerinin, işçiler sendika seçme hakkını kullandıkları için yaptığınız işçi kıyımının ve sendika düşmanlığının üstünü bu yolla kapatamazsınız. İmajınızı düzeltmek ve uluslararası markalardan yeniden sipariş almak istiyorsanız, bunun tek yolu var: Atılan işçileri derhal işe geri alın! İşçilerin sendika seçme hakkını tanıyın!

Diğer Yazılar